محصولات سازه نوین JK system روش اجرا
فرستادن به ایمیل چاپ

مختصری از روش اجرای سیستم JK :

 

1. فونداسیون : فونداسیون این سازه مانند سایر سازه ها هم به صورت نواری و هم به صورت گسترده قابل اجراست . ولی به دلیل ویژگی های خاص این سازه ، فونداسیون گسترده پیشنهاد می گردد. که پیش از بتن ریزی ، لوله های اصلی فاضلاب داخل آن اجرا می شود.

 

2. سازه: دیوارهای سازه ، از کنار هم قراردادن پانلها در ابعاد مشخص شده در نقشه معماری ساخته می شوند و بیم ها به صورت عمودی و افقی از داخل پانل ها عبور داده شده و سپس دیوارها به روی فونداسیون منتقل و نصب می شود و محل اتصالات نیز توسط میلگرد تقویت می گردد. سپس محل درب و پنجره ها طبق نقشه با قیچی به سادگی برش خورده و جدا می شوند . در مرحله بعد ، عملیات سیم کشی برق از داخل دیوارها به راحتی انجام می پذیرد ؛ سپس عملیات تزریق بتن سبک دیوارها شروع شده و بعد از آن سقف قالب بندی و بتن ریزی می شود. پس از گذشت سه روز از بتن ریزی سقف عملیات اجرای طبقات بعدی به همین ترتیب ادامه می یابد. شایان ذکر است که دیوارها برای تزریق بتن ، نیازی به قالب بندی ندارند. به عبارت دیگر به علت هندسه خاص پانل و نیز خمیری بودن بتن سبک مصرفی، در هنگام تزریق بتن (در دیوارها)، بتن در داخل پانل محصور می شود.

فیلم سیم کشی

فیلم تزریق بتن

فیلم اجرای سقف شیب دار

فیلم برش درب و پنجره

فیلم مراحل ساخت 

 

3. نازک کاری : پس از تزریق بتن ، با توجه به ویژگی های این سازه در روش اجرای آن ، عملاً قسمتی از عملیات نازک کاری نیز که شامل لوله کشی و تأسیسات برق است ، انجام پذیرفته و در مجموع 70 درصد عملیات ساختمانی پایان یافته و باقیمانده مراحل نازک کاری مربوط به نما ، گچ کاری ، لوله کشی آب و فاضلاب و تاسیسات گرمایشی ، نصب شیرآلات و سرویس های بهداشتی ، نصب درب ها و پنجره ها ، و سایر جزییات تزئینات داخلی می باشد.

شبکه های اجتماعی